دانلود openvpn

دانلود openvpn

خرید فیلتر شکن کامپیوتر خرید فیلتر شکن

خرید kerio : سرویس جدید pc با قابلیت باز کردن Facebook و Youtube راه خرید فیلتر شکن کامپیوت

خرید کریو وی پی ان خرید kerio vpn خرید ساکس پروکسی خرید socks تست …

خرید وی پی ان ساکس و جدید ترین فیلتر شکن ها

خرید کریو پر سرعت ، خرید ساکس ، خرید وی پی ان پر سرعت ، خرید آنلاین در ضمن

بزودی خرید vpn و خرید kerio و همچنین خرید openvpn نیز

استفاده از OpenVPN

OpenVPN یک نرم افزار شناخته شده آزاد با کد باز جهت راه اندازی شبکه مجازی اختصاصی (VPN) است. این نرم افزار روی بیشتر نسخه های سیستم عامل ویندوز (در حال حاضر بجز ویندوز ویستا که احتمالا بزودی ارائه خواهد شد)، Mac OS و لینوکس قابل نصب است. OpenVPN مبتنی بر SSL است که به معنی استفاده از همان روش رمز نگاری که موقع دسترسی به URLهایی که با https شروع میشوند، میباشد.

OpenVPN برای استفاده موقتی در کافی نت ها یا مکانهای عمومی دیگری که نصب نرم افزار روی کامپیوتر هایشان ممکن نمیباشد، مناسب نیست.

یک سیستم OpenVPN، با یک کامپیوتر بعنوان سرویس دهنده (در یک محل بدون محدودیت دسترسی به اینترنت)، و یک یا چند کامپیوتر کلاینت راه اندازی میشود. سرویس دهنده باید قابل دسترسی از طریق اینترنت بوده، توسط دیوار آتش مسدود نبوده و دارای آدرس قابل دسترسی باشد (این آدرس باید از ISP درخواست شود). هر کلاینت به سرویس دهنده متصل شده و یک تونل VPN با آن برقرار میکند که اطلاعات از طریق آن جابجا میشود.

سرویس دهنده های OpenVPN تجاری نظیر WiTopia (http://witopia.net/personalmore.html) وجود دارند که میتوان دسترسی به سرویس OpenVP را با هزینه ای حدود ۵ تا ۱۰ دلار در ماه از آنها خریداری نمائید. این سرویس دهندگاه حتی ممکن است که برای نصب و راه اندازی OpenVPN روی کامپیوتر شما، کمکتان کنند. لیست چنین سرویس دهندگانی در http://en.cship.org/wiki/VPN قابل دسترسی است.

OpenVPN همچنین میتواند توسط دوستان و آشنایانی که به اینترنت بدون سانسور دسترسی دارند، نصب شده و بعنوان سرویس VPN در اختیار شما قرار داده شود. البته نصب صحیح این سرویس کمی مشکل است.

راهنمائی هایی برای نصب و راه اندازی OpenVPN

برای نصب سرویس دهنده و کلاینت OpenVPN به مستنداتی که توسط OpenVPN ارائه شده، مراجعه نمائید (http://openvpn.net/index.php/documentation/howto.html). اگر میخواهید از OpenVPN برای دسترسی به وب سایتهای مسدود شده، استفاده نمائید، رعایت موارد زیر دارای اهمیت میباشند:

کلاینت

یک رابط کاربر گرافیکی است که نسخه ویندوز آن در دسترس است و از طریق آن بسادگی میتوان OpenVPN را خاموش و روشن کرد، و همچنین با استفاده از آن میتوانید از یک پراکسی HTTP برای دسترسی به اینترنت استفاده نمائید. برای دانلود این نرم افزار به آدرس http://openvpn.se/ مراجعه نمائید.

برای پیکربندی OpenVPN نیاز به یک سرویس دهنده پراکسی در لینوکس یا Mac OS X دارید، برای اطلاعات بیشتر به وب سایت زیر مراجعه نمائید:

http://openvpn.net/index.php/documentation/howto.html#http

سرویس دهنده

§  بین انتخاب گزینه های “مسیر یابی” و “پل زنی”، اگر هدف استفاده دور زدن سانسور اینترنتی باشد، تفاوتی نخواهد بود. “مسیر یابی” را انتخاب کنید.

§  به قسمتی از راهنما که در مورد “هدایت تمام اطلاعات کلاینت از طریق سرویس دهنده” توضیح میدهد، توجه ویژه نمائید. بدون تنظیمات صحیح، امکان دسترسی به صفحات وب مسدود شده، میسر نخواهد بود (http://openvpn.net/index.php/documentation/howto.html#redirect).

§  در اگر کامپیوتر کلاینت پشت یک دیوار اتش قرار دارد و پورت پیش فرض OpenVPN نیز مسدود شده است، میتوان شماره پورت را تغییر داد. یک گزینه، استفاده از پورت ۴۴۳ که معمولا توسط وب سایتهای امن (HTTPS) استفاده میشود، و استفاده از پروتکل TCP بجای UDP میباشد. در این پیکربندی، امکان تفکیک ترافیک OpenVPN از دسترسی امن به صفحات وب، برای اپراتورهای ناظر شبکه، مشکل خواهد بود. برای انجام اینکار، درفایلهای پیکربندی سرویس دهنده و کلاینت، عبارت “proto udp” را با “proto tcp” و “port 1194” را با “port 443” تعویض نمائید.

مزایا و ریسکها

وقتی که نرم افزار نصب و به درستی پیکربندی شد، OpenVPN میتواند راه حل موثری برای دور زدن فیلترهای اینترنتی باشد. از آنجا که همه ترافیک بین سرویس دهنده و کلاینت رمز شده و از طریق یک پورت میگذرد، بسیار مشکل است که آنرا از دسترسی امن به صفحات وب، نظیر خرید از سایتهای آنلاین یا سایر سرویسهای رمز شده، تشخیص داد.

OpenVPN میتواند برای همه انواع ترافیک از جمله دسترسی به صفحات وب، ایمیل، پیام آنی و تلفن اینترنتی استفاده شود.

OpenVPN همچنین میتواند تا حدودی در برابر سیستمهای مراقبتی اینترنتی مصون باشد، این بستگی به میزان اطمینان به سرویس دهنده OpenVPN و رعایت نکات در مستند OpenVPN برای استفاده از مجوزها و کلیدهای مورد استفاده دارد. بخاطر داشته باشید که ترافیک، فقط بین کلاینت و سرویس دهنده رمز شده است و در خارج از ان غیر رمز شده خواهد بود.

عیب اصلی OpenVPN مشکل بودن نصب و راه اندازی آن است. و همچنین نیاز به داشتن سرویس دهنده در یک منطقه بدون محدودیت دسترسی به اینترنت است. OpenVPN، “ناشناسی” را بطور قابل قبولی فراهم نمیکند.

این مقاله در تاریخ ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ و در دسته ی

OpenVPN

منتشر شد
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید

خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت
CLOSE ADS
برای ورود به سایت کلیک کنید
خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت