خرید فیلتر شکن و پروکسی فایر و تونل

Proxy Server چیه ؟ چیکار میکنه ؟ اصلا چرا لازمش داریم ؟ چه وقتایی به کارمون میاد ؟

جواب سوالای بالا همینجاست که پاسخ داده میشه ! پس پشت صندلیتون رو سفت کنین و آماده ی خوندن یه متن خفن طولانی و خسته کننده ی دیگه از من بشین!

خب ! کار Proxy Server چیه ؟ اصولا از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو میتونه برات فراهم کنه ! میتونه یه واسط باشه برای ایجاد دسترسی و Connectivity، برای ارتباط تو و یه عالمه چیز دیگه ! مثل سرورها، کلاینتها، وب سایتها و افراد… میتونه شبا برات مسواک بزنه، بچه بخوابونه، گوش کوبیده درست کنه یا اینکه آشغالا رو بذاره دم در !

کار دیگه ایی هم داره ؟ چرا که نه ! میخرید پروکسی تونه برات اینترنت رو فیلتر کنه ! میتونه دسترسیت رو کنترل کنه و بعدا به بابایی جونت نشون بده که توی چه سایتایی رفتی ! میتونه اطلاعاتی رو که دنبالشون هستی رو یه جایی ذخیره کنه و بعدش به دیگران بفروشه ! به همین سادگی و به همین خوشمزگی !
خرید kerio . خرید kerio : سرویس جدید KerioVpn با قابلیت باسبسصقب ز کردن Facebook و Youtube راه اندازی شد .
خرید vpn | خرید kerio | خرید کریو وی پی ان
خرید vpn , خرید socks , خرید kerio , خرید tunnel , خرید inet , خرید pm9 , خرید proxy , تست vpn , تست kerio , تست socks , تست …
خرید  خرید فیلتر شکن kerio

خرید پروکسی
خرید kerio vpn, خرید kerio با کارت شارژ, خرید kerio vpn client, خرید kerio ارadadadrio برای اندروید,v خرید kerio vpn,
فروش آنلاین vpn|خرید vpn,socks,openvpn,inet,proxy
خرید vpn , خرید آنلاین vpn ,خرید وی پی ان , خرید آنلاین وی پی ان , خرید آنلاین kerio , خرید آنلاین inet …
پروکسی سرور چیست، چگونه کار میکند و چه قابلیتهایی دارد ؟! نگاهی بر عملکرد سرورهای پراکسی از نگاه مهندسی شبکه    چاپ    نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / ۴۰
بدخوبخرید پروکسی
مقالات – شبکه
نوشته شده توسط محمد مهدی حاجی اسمعیلیخرید پروکسی
سلام به همه تون ! خواستم اشاره کنم که این مقاله برای بالا بردن سطح علمی شبکه تون نوشته شده و نه برای آموزش راهکارهای شکوندن فیلتر… من تا جاییکه تونستم سعی کردم از بعد فنی به مسئله پروکسی سرورها بپردازم ولی هنوزم بعضیا سوالای “داداش ! فیلتر فیس بوک رو چطور میشه شکست ؟” میپرسن ! بنده اصلا استفاده از فیلتر شکن ها رو تائید نمیکنم و راهکارهای استفاده ازش رو هم رواج نخواهم داد… این مقاله برای ۴ سال پیشه و اینترنت در این چند سال خوب داره بنیان خانواده هامون رو زیر و رو میکنه… به همه تون هم پیشنهاد میکنم قبل از بالا آوردن اون فیلتر شکن، به تاثیری که روی روحتون و بالطبعش خودتون و در نهایت روی رفتارتون با خانواده و زن و بچه هاتون خواهد گذاشت کمی فکر کنید… شاید اون چیزی که با فیلتر شکن به دست میارین، ارزش از دست دادن اون چیزی که با این همه زحمت به بار آوردین رو نداشته باشه… اللهم عجل لولیک الفرج…

Proxy Server چیه ؟ چیکار میکنه ؟ اصلا چرا لازمش داریم ؟ چه وقتایی به کارمون میاد ؟

جواب سوالای بالا همینجاست که پاسخ داده میشه ! پس پشت صندلیتون رو سفت کنین و آماده ی خوندن یه متن خفن طولانی و خسته کننده ی دیگه از من بشین!

خب ! کار Proxy Server چیه ؟ اصولا از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو میتونه برات فراهم کنه ! میتونه یه واسط باشه برای ایجاد دسترسی و Connectivity، برای ارتباط تو و یه عالمه چیز دیگه ! مثل سرورها، کلاینتها، وب سایتها و افراد… میتونه شبا برات مسواک بزنه، بچه بخوابونه، گوش کوبیده درست کنه یا اینکه آشغالا رو بذاره دم در !

کار دیگه ایی هم داره ؟ چرا که نه ! میتونه برات اینترنت رو فیلتر کنه ! میتونه دسترسیت رو کنترل کنه و بعدا به بابایی جونت نشون بده که توی چه سایتایی رفتی ! میتونه اطلاعاتی رو که دنبالشون هستی رو یه جایی ذخیره کنه و بعدش به دیگران بفروشه ! به همین سادگی و به همین خوشمزگی !

خرید پروکسی Proxy Server Diagram

عکس ۱ : نماد شماتیکی از ساز و کار یک Proxy Server

بعد از توضیح در سطح دبستان بالا که عقل من حسابی میتونست درکش کنه، میرسیم به توضیحهای درست و حسابی !

Proxy Server یه واسط هستش، بین سیستم شما و هر سیستم دیگه. این سیستم در اغلب اوقات یک سرور محسوب میشه. ولی گذشته از این خزعبلات، علت اینکه ما برای ارتباط ممکنه نیاز به یک Proxy Server پیدا کنیم چیه آخه ؟!

• برخی اوقات سرویسی که ازش استفاده میکنین (مثلا eMule رو در نظر بگیرین) در حد خودش و حتی با دسترسی به اینترنت هم نمیتونه کارش رو پیش ببره و برای اینکه بتونه با کاربران دیگر این سرویس در ارتباط باشه، به سروری متصل میشه که این اطلاعات رو داره و سپس این سرور با عمل کردن به عنوان یک میانه (Proxy) شما رو به دیگر استفاده کنندگان این سرویس متصل میکنه.

• در برخی اوقات دیگر، نرم افزاری که به کمک SOCKS برای کار در محیط شبکه ی LAN نوشتین، باز هم نیاز به یک واسطه برای دسترسی به دیگر کلاینتها و سرورهای اون محیط داره، و بدین ترتیب از یک Proxy Server به عنوان این واسطه استفاده میکنه تا بتونه به دیگر سیستمها در اون مجموعه متصل بشه.

• بعضی وقتا ISP یی که به شما اینترنت میده جونش به لبش میاد وقتی میبینه که در طول ۱ ساعت ۵۰۰ نفر زرتی رفتن توی Wikipedia و دنبال یک مقاله ی واحد گشتن. در اینحالت نه تنها پهنای باند تکراری اشغال میشه، بلکه توان اضافی و تکراری از سرورها و دستگاههای ارتباط دهنده ی این ISP هم گرفته میشه. چاره چیه ؟ این ISP میتونه بیاد و با نصب یک Proxy Server که وظیفه ش ارتباط دادن درخواست کلاینتها با محتوای یکبار Cache شده و ذخیره شده در Databaseش هستش، نیاز وصل شدن به اینترنت برای دریافت درخواستهای تکراری رو از بین ببره و در مصرف پهنای باند هم صرفه جویی کنه ! میبینیم که در این سناریو هم Proxy Server ما ارتباط دهنده ی ما با اطلاعات درخواستیمون به شیوه ایی که براش تعریف کردن هستش !

• دیگه چه مصارفی برای Web Proxy میشه پیدا کرد ؟ الان براتون میگم : دسترسی به اینترنت ! شما در شرکتی کار میکنین که برای دسترسی به اینترنت شما رو مجبور به وصل کردن Web Browser تون به Proxy Server کرده…

• یه کار دیگه ی Proxy Server میتونه فیلترینگ باشه ! درسته ! فیلترینگ اینترنت در کشورمون هم به خاطر حضور این عزیزان (Proxy Server ها !) هستش ! همونطوریکه قبلا هم گفتم، باز هم کار PS در اینجا ارتباط دادن هستش ولی ایندفعه یه کمی فضولی هم میکنه و قبل از دادن ارتباط، یه کمی ارتباطه رو چک میکنه و اگه درخواسته جیز باشه، اونوقته که با یه اردنگی صفحه ی “دسترسی به سایت فوق مقدور نمیباشد ! اگر دلتون خوشه در قسمت زیر آدرسش رو وارد کنین تا چکش کنیم !” رو بهتون نشون میده !

• یه کار زشت دیگه ی Proxy Server ها (از نظر سانسورکنندگان محترم و صد البته بنده!) پیچوندن فیلترینگ هستش !

• یه کار دیگه ی Proxy Server ها هم اینه که بشینن جلوی ورودی یک شبکه و هر کی که میخواد بیاد توش رو راهنمایی و کنترل کنه (Reverse Proxy Server) که بعدا در موردش حرفا براتون دارم درباره ش !

خلاصه ! ننه جون ! حرف و حدیث برای Proxy Server خیلی زیاده و در توان اینجانب نیست که همه شون رو بگم ولی از بین اونها مهمترینها رو میخوام انتخاب کنم و براتون توضیح بدم…پس گوش کن ننه :

همونطوریکه تا الان متوجه شدیم،  PS یک واسطه در بین ارتباطات ما محسوب میشه که میتونه ارتباطات رو بگیره، بفرسته، جواب بده، کنترل کنه و یا حتی منع. غالبا Proxy Server ها رو در سطح اینترنت و یا خروجیهای شبکه پیاده سازی میکنن و میشه گفت که Proxy Server های داخلی اغلب برای ارتباطات مبتنی بر SOCKS (پروتکلی که برنامه نویسی سوکتی از اون استفاده میکنه و مبتنی بر IP و Port برای ایجاد ارتباطات درون یک شبکه هست و خیلی هم توپ و معروفه هر چند که پروتکلهای جدیدتر و بهتری هم از اون هستن) و ارتباط دادن سیستمهای Client-Server استفاده میشه.
من بیشتر تمرکزم رو در این مقاله بر روی Proxy Server هایی میگذارم که در سطح اینترنت پیاده سازی و استفاده میشن.

Proxy Server ها میتونن یک کامپیوتر باشن که نرم افزار خاصی رو برای ایفای نقش PS بر روی خودشون دارن. مثال بارز این نوع PS میتونه سروری باشه که روش ISA Server نصب شده و این سرور طبق تنظیماتی که بر روی ISA ش اعمال کردیم میتونه اعمالی نظیر دادن دسترسی به اینترنت، بلوکه کردن دسترسی اینترنت، دادن محدودیت در دسترسی و خیلی چیزهای دیگر رو انجام بده که در انتهای این مقاله بهشون اشاره میکنم، پس گیر سه پیچ ندین و سر جاتون بشینین و بخونین !

از طرفی همین PS میتونه یک دستگاه Interconnect باشه. مثل Firewall های خاصی که میتونن اعمال Proxy رو انجام بدن و یا حتی Proxy Server های سخت افزاری پیشرفته و خدا تومنی که شرکتهایی همچون Cisco و یا Siemens درست میکنن و به شرکتها (و  صد البته کشورها !) میفروشن.

این دستگاهها بسیار سریعتر و قدرتمند تر از Proxy Server هایی هستن که بر روی کامپیوترهای خانگی (حتی کامپیوترهای بسیار قوی خانگی) نصب میشن. به خاطر نبود سیستم عامل لایه هفتی، این دستگاهها میتونن هزاران درخواست رو در مدت کوتاهی Inspect و Process کرده و سپس Policy های داخلی شون رو بر روی اونها اعمال کنند. به عنوان مثال اگر اطلاعات من در حد شایعه نباشه، کشور ما از  Proxy Server ها و Firewall های سخت افزاری در خطوط اینترنتی خروجی از کشور برای کنترل ترافیک استفاده میکنه و قابل درک هستش که نرم افزاری مثل ISA Server حتی با وجود قدرت بسیار بالاش نخواهد توانست این حجم عظیم اطلاعات رو Process کنه.

دسته ی دیگری از Proxy Server ها اونهایی هستند که به عنوان یک سرویس وب در اینترنت در دسترس کاربران قرار میگیرند. این سرویسها میتونن بسیار متفاوت عمل کنند. به عنوان مثال سرویسی که eMule ازش استفاده میکنه برای ارتباط دادن کلاینتهای این نرم افزار P2P هستش، Proxy Server نرم افزار Skype هم تقریبا کاری اینچنین میکنه با این تفاوت که دارای هوشمندی بسیار بالایی در ارتباط دادن نرم افزارهاش (حتی اونایی که پشت Firewall هستند) با یکدیگر داره که این هوشمندی رو در نرم افزارهای P2P دیگه کمتر دیدم و اگه وقت کردم شاید براش مقاله ایی چیزی نوشتم.

نرم افزار Team Viewer از یک Proxy Server به عنوان راهی برای ارتباط با کلاینتهای خودش استفاده میکنه بطوریکه دو کلاینت با آدرسهای IP متفاوت (که متغیر هم هستند) به این سرور همیشه در دسترس وصل میشن و این سرور با اجازه دادن به اینکه دو کلاینت بتونن اطلاعاتشون رو از طریق اون به هم ارسال کنند، عملا این دو رو به هم متصل میکنه.

یه نوع دیگه ی Proxy Server ها که کاربران ایرانی باهاش خوب آشنا هستند، Anonymizing proxy server ها هستند. اینها همون سایتای Proxy محسوب میشن که شما بهشون وصل میشین، در قسمت مخصوصشون آدرس درخواستی تون رو وارد میکنین و سپس میتونین سایت فیلتر شده تون رو مشاهده کنین انگاری اصلا این سایت فیلتر نشده !

توضیحات بالا رو اگر خوب خونده باشین، تا الان باید ایده ی اولیه ایی در مورد اینکه Proxy Server ها عملا چی هستند دستتون اومده باشه که خیلی خوبه. حالا میخوام یه کمی در برخی از سرویسهای ارائه شده با Proxy Server ها ریز بشم تا اگر خدا خواست بتونم شما رو متوجه چگونگی ساز و کار برخی از این PS ها بکنم.

این مقاله در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۳ و در دسته ی

Https

, Https Proxy

, دسته‌بندی نشده

, فیلتر شکن

منتشر شد
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید

خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت
CLOSE ADS
برای ورود به سایت کلیک کنید
خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت