خرید فیلتر شکن های جدید و عالی

ساز و کار Caching Proxy ها

Caching Proxy ها کار زیاد سختی رو نمیخواد انجام بدن! این Proxy ها کارشون اینه که اطلاعات درخواستی رو که میتونن Cache کنن رو در یک محل جمع کنن و سپس اگر کسی دوباره این اطلاعات رو از اونها درخواست کرد، این سیستم خودش رو برای رفتن به داخل اینترنت و برگردوندن جواب خسته نمیکنه، بلکه میره و سریع از داخل Cacheش فایل رو به یوزر میفرسته.

این نوع Proxy واقعا یک موهبت برای مسئولان شبکه ایی هستش که خودشون خوره ی اینترنت هستن و نمیخوان که بقیه ی افراد شرکت با وصل شدن به اینترنت سرعت اون رو پایین بیارن ! اینطوری میشه که یه Caching Proxy پیاده سازی میکنن و حسابی در مقدار پهنای باند مصرفی شون صرفه جویی میکنن !

ن Facebook و Youtube راه اندازی شد .
خرید vpn | خرید kerio | خرید کریو وی پی ان
خرید vpn , خرید socks , خرید kerio , خرید tunnel , خرید inet , خرید pm9 , خرید proxy , تست vpn , تست kerio , تست socks , تست …
خرید kerio
خرید kerio vpn, خرید kerio با کارت شارژ, خرید kerio vpn client, خرید kerio ارadadadrio برای اندروید,v خرید kerio vpn,
فروش آنلاین vpn|خرید vpn,socks,openvpn,inet,proxy
خرید vpn , خرید آنلاین vpn ,خرید وی پی ان , خرید آنلاین وی پی ان , خرید آنلاین kerio , خرید آنلاین inet …
خرید vpn خرید ساکس فروش kerio | خرید kerio vpn …
خرید kerio vpn, خرید kerio با کارت شارژ, خرید kerio vpn client, خرید kerio ارadadadrio برای اندروید,v خرید kerio vpn …

سامانه مانیتورینگ آنلاین کریو » خرید کریو خرید kerio

با پنل ما می توانید بصورت گروهی در سرور کریو خود اکانت بسازید; امکان اتصال

کریو به فریرو وجود دارد تنها با یک ماژول ساده ؟ در پنل ما سرعت ساخت اکانت شما ??
خرید vpn خرید وی پی ان خرید

خرید فیلتر شکن

kerio

خرید vpn , خرید وی پی ان , خرید ساکس , خرید socks , فروش vpn , فروش ساکس , خرید

سیستم Caching این نوع Proxy ها غالبا محدودیتهای خودش رو داره، بعنوان مثال نمیتونه صفحه های Dynamic رو به خوبی Cache کنه و اطلاعات در حال تغییر (که بازه ی بزرگی از اینترنت امروز رو تشکیل میدن) به خاطر طبیعت گند در حال تغییرشون (مگه نمیدونین ؟ تغییر بده !) برای این نرم افزارها و سخت افزارها مشکل به وجود میارن.

ولی همونطوری که همیشه گفتن (یا من میگم !) کله ی سگ تو بیابون هم غنیمته ! مگه نیست؟! میشه باهاش کله پاچه درست کرد و زنده موند ! و بهمین دلیل حتی نجات دادن ۱ KB هم از دست این کاربران شرکتها و سازمانهای دولتی که معلوم نیست تو FaceBook چه غلطی میکنن هم یک موهبت عظیمه !

بارزترین مثالی که برای Caching Proxy Server میتونم براتون بزنم، Microsoft ISA Server هست. اگه توجه کرده باشین نام ISA از دو قسمت اصلی تشکیل میشه : Internet Security & Acceleration

قسمت اول به Security و طبیعت Firewall گونه ی ISA اشاره داره و قسمت دوم به Acceleration که معنیش “سرعت دهی” هستش و به همین خاصیت Caching این نرم افزار اشاره داره.

این دیاگرام هم هدیه ی من به شما برای درک هر چه بیشتر این موضوع :

ساز و کار Reverse Proxy Server هاخرید فیلتر شکن

در تمامی سناریوهای بالا، Proxy Server ما رو به یک دنیای بزرگ متصل میکرد و معمولا کارش Forward کردن ارتباطات به بیرون از شبکه ی داخلی بودش. ولی بعضی وقتها هستش که شما یه شرکتی دارین که توش چند تا Web Server داشته بیدین و در عین حال از اون Admin های گیر سه پیچی امنیتی هستین که براتون مهمه این Web Server ها هک نشن و یا امنیتشون در خطر نیفته. چیکار میکنین ؟!

میاین و جلوی ورودی شبکه تون یه Reverse Proxy Server نصب میکنین که کارش اینه که بشینه جلوی در و مثل نگهبانها حواسش به ارتباطاتی باشه که میخوان داخل شبکه برای دسترسی به Web Server ها بشن ! بعضیا ممکنه وقتی به Reverse Proxy ها فکر میکنن یاد خواجه های دربار بیفتن که در حرم زنان وایمیسادن و از اونا مراقبت میکردن! ولی باید اذعان کنم که این سرورها نه تنها خیلی مرد هم هستن (!) بلکه کارای زیادی هم میتونن به غیر از ایجاد امنیت بکنن که اینجا بهشون اشاره میکنم :

Load Balancing : یه Reverse Proxy Server میتونه بشینه جلوی در ورودی شبکه و درخواستهایی رو که برای وب سرورها میاد رو بگیره و سپس اونها رو بین چند وب سرور داخلی شبکه پخش بکنه به طوریکه با ایجاد تعادل در دسترسی به اطلاعات نه تنها سرعت پاسخگویی به درخواستها رو افزایش میده بلکه یه طورایی هم با عمل کردن به عنوان Proxy و واسطه، نمیگذاره که هکره متوجه بشه کدوم وب سرور رو داره ازش استفاده میکنه و اون فقط میتونه یه آدرس Cluster رو تشخیص بده که باید گفت کار رو براش سخت تر میکنه.

Caching : این سرور میتونه بشینه سر گردنه و بعدش جواب درخواستها رو قبل از فرستادن به درخواست کننده Cache کنه تا اگر دفعه ی بعد یکی دیگه اومد و همون درخواست رو داشت، این سرور سریع محتوای Cache شده رو به طرف ارسال کنه و اصلا سراغ وب سرورها نره و بدین ترتیب نه تنها سرعت رو افزایش بده بلکه میزان Load یی که وب سرورها دارن تحمل میکنن رو کاهش بده.

Security : همونطوریکه در قسمت Load Balancing هم گفتم، پیاده سازی حتی یک Reverse Proxy خشک و خالی هم میتونه امنیت رو با ایجاد عنصر سردرگمی برای هکر بالا ببره. هنگامیکه کار یک واسطه در دنیای امنیت وسط میاد، هکرها کارشون کمی سخت تر میشه بخصوص هنگامیکه این واسطه از زیرساختهای Masquerading NAT گونه برای پیاده سازی ارتباطاتش هم استفاده بکنه (برای درک Masquerading NAT به مقاله ی قبلی CyberLone رجوع کنین).

رمزگذاری و SSL Acceleration : این یکی خیلی خوبه ! ما میتونیم روی وب سرورهامون به طور جداگانه SSL رو فعال کنیم و یه حقیقت تلخ در مورد SSL اینه که از نظر محاسباتی خیلی هزینه بر هستش. فکر کنین یه Reverse Proxy باید در آن به ۶ تا وب سرور وصل بشه که هرکدوم یک تنظیم خاص برای SSL دارن و این یعنی هدر رفتن قدرت پردازش و زمان. ولی ما میتونیم به وسیله ی یک Reverse Proxy Server قدرتمند کاری کنیم که عملیات رمزگذاری توسط وب سرورها انجام نشه و انجام اینکار فقط به دست پراکسی بیفته که در اینصورت نه تنها زمان ارسال اطلاعات و ایجاد ارتباط بالا میره بلکه باز هم باری که وب سرور باید در پردازشها متحمل بشه پایین میاد.

Compression : یه Reverse Proxy Server میتونه اطلاعات رو فشرده کنه و بدین ترتیب سرعت ارتباط رو بالا ببره.

Spoon Feeding : دیدین به بچه ها یواش یواش با قاشق غذا میدن ؟! کاربرهای ۵۶ کیلوبیتی اینترنتی مثل من بدبخت (!) به هنگام ارتباط با وب سرورهای قدرتمند و پر سرعت مثل همین بچه هان ! من به سایت مورد نظرم که محتوای Dynamic داره وصل میشم و درخواست یک Search با ۵۰۰ تا آیتم میکنم. این Search به طور بسیار سریع روی وب سرور فوق به طور Dynamic انجام میشه و سپس جوابش که تقریبا ۵۰۰ کیلوبایت شده قراره که به دست من برسه. ۵۰۰ کیلوبایت برای کاربران ۵۶ کیلوبیتی یعنی یه کابوس !
پراکسی سرور این وسط مثل یه مادر عمل میکنه که یواش یواش اون ۵۰۰ کیلوبایت رو توی یه قاشق میریزه و بعدش اونرو تو دهن من میگذاره، طوریکه ارتباطم هم Timeout نشه ! در اینحالت وب سرور دیگه مجبور نیست پورتی که برای من باز کرده رو همین طوری باز نگه داره و با سپردن وظیفه ی دادن اطلاعات به Reverse Proxy Server خودش رو از قید و بند من رها میکنه ! پراکسی سرور هم این وسط همونطوری یواش یواش اطلاعات رو به من میده تا ظرفش تموم شه و بعدش هم با دستمال دهن منو تمیز میکنه، بغلم میکنه تا آروغم رو بزنم و بعدشم لالا !

پس عکس مکس دوست دارین، آره ؟ دیگه دیدم نمیشه برای اغلب موضوعات دیاگرام داشته باشم ولی برای موضوعی به این مهمی چیزی برای دیدن نباشه… پس این شما و اینم یه دیاگرام در پیت از Reverse Proxy Server ها :

این مقاله در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۳ و در دسته ی

پروکسی

, دسته‌بندی نشده

, فیلتر شکن

, وی پی ان

منتشر شد
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید

خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت
CLOSE ADS
برای ورود به سایت کلیک کنید
خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت