خرید فیلتر شکن موبایل pptp و l2tp


قطعاً بسیاری از شما کاربران رایانه نام شبکه ی مجازی خصوصی یا همان وی پی ان را شنیده اید. بسیاری از شرکت های بزرگ تجاری از شبکه ی مجازی خصوصی برای ایجاد ارتباطات ایمن میان دفاترشان استفاده می کنند یا به نوعی از وی پی ان فیلتر شکن موبایل برای اتصال مستقیم کارمندان به سرور اداره بهره می برند. بسیاری از سایر کاربران هم که کاربران معمولی هستند از این ارتباط برای اتصال ایمن به فضای مجازی اینترنت استفاده می کنند. حال دلیل استفاده از این شبکه ی خصوصی مجازی می تواند برای افزایش ایمنی در فضای مجازی باشد یا اینکه برای دور زدن محدودیت ها. ما در این مقاله تفاوت های میان انواع اتصالات VPN را شرح خواهیم داد و مفهوم هرکدام را نیز بیان می کنیم. هر کدام از این پروتوکل ها مزایا و معایبی دارند به عنوان مثال در میزان Encryption یا سازگاری با دستگاه ها یا سادگی استفاده و […]

PPTP چیست؟ فیلتر شکن موبایل

پروتوکل تونل نقطه به نقطه یا Point to Point Tunneling Protocol تحت عنوان PPTP یاد می شود که معروف ترین و محبوب ترین انواع اتصالات وی پی ان است و به وسیله ی بسیاری از دستگاه ها پشتیبانی می گردد. به دلیل آنکه این اتصال نقطه به نقطه است در میان سایر اتصالات که در ادامه معرفی می شوند راه اندازی و آرایش آسانی دارد و سرعت آن در میان باقی اتصالات بسیار بالاست. سرویس های فایروال مانند ISA Sever یا Cisco PIX و Sonic Wall این پروتوکل را تصدیق می کنند.

PPTP اطلاعات را با نرخ ۱۲۸ بیت رمزگذاری می کند که فیلتر شکن موبایل این نرخ این پروتوکل را به دسته ی ضعیف ترین ها منتقل می کند. همچنین این اتصال ضعف های دیگری نیز در گذشته داشته است. البته اکنون بسیاری از مشکلات این اتصال رفع گشته است.

L2TP چیست؟ فیلتر شکن موبایل

پروتوکل تونلی ۲ لایه یا Layer 2 Tunneling Protocol تحت عنوان L2TP شناخته می شود که حاصل عزم Cisco و مایکروسافت برای داشتن اتصالی ایمن تر می باشد. L2TP از ویژگی های امنیتی بیشتری نسبت به PPTP بهره می برد. به عنوان نمونه می توان به پروتوکل IPSec که از الگوریتم های پیچیده تر رمزگذاری بهره می برد و در L2TP گنجانده شده است می توان اشاره کرد. همچنین L2TP از یک گواهی نامه ی از پیش به اشتراک گذاشته شده یا Pre-Shared Certificate هم بهره می برد فیلتر شکن موبایل . نرخ رمزگذاری این پروتوکل ۱۶۸ بیت و الگوریتم رمزگذاری آن ۳DES است که تاییدیه ی ۲ مرحله ای نیاز دارد.

L2TP در مقایسه با PPTP فواید بسیاری دارد از جمله نرخ فیلتر شکن موبایل بالاتر رمزگذاری و تاییدیه دو مرحله ای که برای جلوگیری از دسترسی هکرها به سیستم طراحی شده است. البته افزایش امنیت و طولانی شدن مراحل امنیتی سرعت آن را در مقایسه با PPTP کاهش داده است.

این مقاله در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۳ و در دسته ی

فیلتر شکن

, مقالات

, وی پی ان موبایل

منتشر شد
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید

خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت
CLOSE ADS
برای ورود به سایت کلیک کنید
خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت