خرید فیلتر شکن موبایل openvpn جدید

چیست؟

پروتوکل تونلی سوکت ایمن یا Secure Socket Tunneling Protocol که به اختصار SSTP نامیده می شود که پروتوکلی با امنیت بیشتر و نرخ رمزگذاری ۲۵۶ بیت است و تصدیق هویت آن با کلیدی ۲۰۴۸ بیتی می باشد. SSTP می تواند به جای سایر پروتوکل های معرفی شده استفاده شود و در مکان هایی موثر است که دسترسی به شبکه به پورتی خاص مثلاً TCP 443 محدود شده باشد. همین کانال برای ارتباط SSL استفاده شده است. خرید فیلتر شکن موبایل

اتصال SSTP به عنوان پروتوکلی فابل اطمینان تر و سریع تر از Open VPN (که در ادامه معرفی می شود) شناخته می شود. اما با این شرط که سیستم عامل سیستم برروز باشد تا کاملا با آن سازگار باشد.

اما مهم ترین عیب SSTP آن است که چون این پروتوکل توسط شرکت مایکروسافت خرید فیلتر شکن موبایل توسعه یافته است عملاً فقط با سیستم عامل های ویندوز ویستا ، ۷ و ۸ سازگاری دارد. در حال حاضز هیچ تمایل و تلاشی از سوی توسعه دهندگان برای ارائه دادن این پروتوکل برای سایز کاربران از جمله کاربران ویندوزهای پایین تر یا مک نشده است.

Open VPN چیست؟ خرید فیلتر شکن موبایل

وی پی ان باز یا Open VPN توسط نرم افزار های متن خرید فیلتر شکن موبایل باز به عنوان جایگزینی رایگان برای SSTP مایکروسافت ارائه و توسعه داده شده است. یکی از مهم ترین مزایای این پروتوکل ویژه آن است که با جمع متنوعی از سیستم عامل ها مانند ویندوز و مک ، لینوکس و … سازگار می باشد. همانند SSTP این اتصال از L2TP نرخ رمزگذاری بالاتری برروی اطلاعات دارد به علاوه اینکه این اتصال به ویژگی های اضافه تری مانند انتقال از دریچه ی Ethernet و … همراه شده است. از معایب این اتصال آن است که از موبایل ها پشتیبانی کافی نمی کند و نیاز به واسط است که در مورد SSTP مطرح نمی شود.

 

 

قضاوت نهایی

 

پروتوکل های معرفی شده در فوق همگی دارای مزایا و معایبی هستند. خرید فیلتر شکن موبایل ساده ترین آرایش که بهترین سازگاری را با انواع دستگاه ها دارد PPTP است. SSTP و Open VPN پروتوکل هایی هستند که کمتر سرور یا فایروالی آنها بلوکه می کند و در کل بسیار ایمن هستند. درباره سرعت هم می توان گفت کاهش نرخ رمزگذاری سبب افزایش سرعت می گردد درحالیکه نتیجه ی آن کاهش امنیت است. بنابراین چون سرعت در اینجا رابطه ی مستقیم با پروتوکل دارد نمی توان آن را عامل یا فاکتور مهمی شناخت.
این مقاله در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۳ و در دسته ی

OpenVPN

, وی پی ان

, وی پی ان موبایل

منتشر شد
تا به حال هیچ دیدگاهی در این مطلب ارسال نشده است شما اولین نفر باشید

خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت
CLOSE ADS
برای ورود به سایت کلیک کنید
خرید آنلاین اکانت برای تمام دستگاه ها از فروشگاه دکتر نت